Hotel Grüner Baum

Kód: 110680
J. Tyrolsko - Brixen

Hotel Grüner Baum se nachází přímo v centru města Bressanone (něm. Brixen) v Jižním Tyrolsku (Itálie). Leží v nadmořské výšce 560 metrů a je ideálním místem pro milovníky pěších túr, cyklotras, downhill a mountain bike či horolezectví. Město Brixen je obklopeno pohořím Dolomity. Hotel Grüner Baum je vybaven vstupní halou s recepcí, výtahem, restaurací, barem, terasou, zahradou, posilovnou a hernou pro děti. Hoteloví hosté mají k dispozici wellness (bio sauna, finská sauna, parní lázeň, vířivka, relaxační místnost) a krytý bazén.  U hotelu je bezplatné parkoviště (do vyčerpání kapacit). Garáž je k dispozici za poplatek.


Hotel Grüner Baum nabízí ubytování se snídaní. Je možné přiobjednat polopenzi (více info u CK). 


Ubytováni budete na pokojích s vlastním sociálním zařízením, TV, fénem, minibarem a trezorem.


Město Bressanone je plné sportovních možností. Jděte si zaplavat a zrelaxovat do vodního světa Aquarena či si zalozit do horolezecké haly Verticale. Navštivte farmaceutické muzeum Museo di farmacia nebo zavítejte do zbrusu nové knihovny v nádherné historické budově na hlavním náměstí. Za kulturou a nákupy můžete vyrazit do hlavního města Jižního Tyrolska - Bolzana (německy Bozen). Nenechte si ujít návštěvu archeologického muzea s mumií Ötzi a promenádu podél řeky Talvera. Na náměstí Piazza Walther si dejte typickou italskou kávu espresso a ochutnejte místní specialitu štrůdl - jablečný závin s oříšky a rozinkami. Dovolená v Jižním Tyrolsku bude plná sportovních aktivit i odpočinku.

Pokoje


Dvoulůžkový pokoj Standard (ca. 18 m², min./max. 2 osoby): manželská postel, sprcha / WC, fén, trezor, telefon, Sat.-TV, minibar, telefon, wi-fi

Dvoulůžkový pokoj Standard Gasser (ca. 23 m², min. 2 osoby / max. 3 osoby): manželská postel, sprcha / WC, fén, některé pokoje mají klimatizaci, trezor, Sat.-TV, minibar, telefon, Wi-fi, některé pokoje mají balkon

Dvoulůžkový pokoj Komfort (ca. 27-30 m², min. 2 osoby / max. 3 osoby): manželská postel, sprcha / WC, fén, některé pokoje mají klimatizaci, trezor, telefon, Sat.-TV, minibar, posezení, wi-fi, některé pokoje mají balkon

Tiroler Juniorsuite (ca. 38 m², min. 2 osoby / max. 4 osoby): oddělená ložnice, sprcha / WC, fén, klimatizace, trezor, telefon, Sat.-TV, minibar, telefon, Wi-fi, balkon

Jednolůžkový pokoj Standard (ca. 15 m², min./max. 1 osoba): sprcha / WC, některé pokoje mají klimatizaci a wi-fi

Jednolůžkový pokoj Standard Gasser (ca. 18 m², min./max. 1 osoba): sprcha / WC, některé pokoje mají klimatizaci, balkon a wi-fi

Domácí zvířata: za poplatek cca € 12,00 / den, nutné uvést v rezervaci

V hotelu se domluvíte: německy, anglicky, italsky

Wi-fi: v celém hotelu v ceně

Kreditní karty: hotel akceptuje platbu kreditní kartou Visa, Mastercard, American Express, Diners, EC-Card/Maestro

Masáže za poplatek: dle vývěsky v hotelu

Telefon a minibar: za poplatek (dle provolaných minut / konzumace)

Příjezd: možný denně, min. délka pobytu 1 noc (kromě hlavní sezony - 7 nocí)

Sleva: 5% za včasnou rezervaci do 31.3.

Garáž: za poplatek cca € 11 / den, platí se na místě v hotelu

Možnost přiobjednání polopenze (více info u CK).

Možnost zakoupení karty pro vstup do wellness (u pokojů Standard pro pobyty od 1-5 nocí): 1-2 dny 12 €, 3-4 dny 18 €

Check-in: od 16:00 hod.
Check-out: do 10:00 hod.
Pobytová taxa: cca € 2,00 na osobu a den, platí se na místě v hotelu
V případě obsazení pokoje 2 plně platícími osobami obdrží děti na přistýlce následující slevu:
  • od 0 - 3 let 100.00%
  • od 4 - 13 let 80.00%
  • od 14 - 14 let 60.00%
  • od 15 - 16 let 50.00%
  • >17 let 30.00%

Bressanone (německy Brixen) je nádherné městečko v Jižním Tyrolsku v Itálii, které charakterizují středověké úzké uličky a dlážděná náměstí, působivé pamětihodnosti, jako je katedrála nebo farní kostel, svědčící o bohaté historii Brixenu jako biskupského města. Při nákupech v podloubích nebo při aperitivu na působivém hlavním náměstí pocítíte a prožijete jak vzrušující minulost, tak moderní a středomořskou atmosféru pitoreskního města. Příznivá poloha Brixenu mezi horami s krásnými výhledy a mírným podnebím v údolí Eisacktal je ideální pro aktivní jedince, milovníky kultury i požitkáře. Město Bressanone je pojmem pro řadu Čechů kvůli faktu, že zde žil ve vyhnanství český rodák a spisovatel Karel Havlíček Borovský. V jihotyrolském městečku Borovský obýval nejdříve hotel a posléze si pronajímal rodinný domek, který ve městě dodnes stojí a je na něm pamětní deska s jeho jménem.


Bressanone se nachází v nadmořské výšce 559 metrů, čítá 21.437 obyvatel (údaj z roku 2017) a je třetím největším městem italské autonomní provincie Bolzano-Alto Adige. Pro více než 2/3 obyvatel města je mateřským jazykem němčina, zbývající část obyvatel mluví italsky, 1%-2% ladinsky. Město Brixen je historické, umělecké, kulturní, ekonomické, společenské a administrativní centrum údolí Valle Isarca (německy Eisacktal).


Město Bressanone se rozkládá v údolí, na soutoku řek Rienza (Rienz) a Isarco (Eisack). Na severu je obklopeno Sarntalskými Alpami, na východě se rozkládá Plose s horou Monte Telegrafo (něm. Plosegipfel, 2 504 m.n.m.), na západě Cima Cane (něm. Hundkopf) a Monte Pascolo (něm. Königsangerspitze, 2 439 m.n.m.). Hlavní město provincie Bolzano je odsud cca 40 km směrem na jih. Italsko-Rakouská hranice "Brennerský průsmyk" (it. Passo del Brennero, něm. Brennerpass) je odsud cca 45 km.


V historickém centru města se nachází brixenský dóm a na něj přiléhající ambit (křížová chodba), dvorní hrad Hofburg (někdejší sídlo říšských biskupů), kněžský seminář, obě uličky s podloubím, klášter klarisek, Kapucínský klášter a farní kostel.


Stufels, východně od řeky Isarca, je původním jádrem Brixenu, kde se usazovali lidé již před tisícovkami let. Při archeologických průzkumech zde byly nalezeny nástroje a nádoby z doby kamenné. Středověké centrum a většina domů ve Stufels je kvůli svému věku a architektonické jedinečnosti památkově chráněných.


Na cestě za poznáním Brixenu vás jistě zaujme opatství Novacella/Neustift, které leží v maličké vesnici nalepené na okraji města Brixen. Opatství disponuje knihovnou s cennými relikty a vinným sklepem se specialitami místní oblasti. Vinice kolem opatství plodí jedny z nejlepších vinných hroznů v Jižním Tyrolsku. Opatství disponuje nejen vinicemi v bezprostředním okolí, ale vlastní i nějaké další v oblasti teplejšího Trentina, a tak produkuje Novacella širší škálu odrůd vín.


Jižní Tyrolsko je unikátní a specifické už díky samotné dvojjazyčnosti obyvatel, kteří přechází plynule z italštiny do němčiny a naopak. Všechny názvy jsou zde uvedeny v obou jazycích.​

Nové hodnocení

Emailová adresa nebude zveřejněna

Aktuálně bohužel nejsou k dispozici žádné speciální nabídky...

Kontaktujte nás

Kontaktní údaje

Vaše poptávka / dotaz na nás

Prosím dejte souhlas se zpracováním osobních dat

Přečetl jsem si předpisy o ochraně osobních údajů a souhlasím se zpracováním osobních údajů Nicnezpryc dle článku 13 zákona Nr. DS-GVO 2016/679.

naposledy shlédnuté


Všechny nabídky