Hotel Schönblick Sport & Aktiv

Kód: SC101416
Jižní Tyrolsko - Reischach
01.05.2024 - 02.11.2024

Wellness

Slevová karta

Krytý bazén

Hotel Schönblick Sport & Aktiv je luxusní hotel ve vesničce Reischach obklopen horami Dolomity v Jižním Tyrolsku na severu Itálie. Hotel se nachází pouhých 300 m od lanovky Plan de Corones (italsky) neboli Kronplatz (německy). Do historického města Bruneck je to jen cca 5 km. V létě je hotel Schönblick Sport Aktiv ideální pro horskou turistiku, výlety na kole, golf, minigolf nebo rybaření. Určitě si nenechte ujít návštěvu zámku a muzea Reinholda Messnera v Brunecku. K vybavení hotelu Schönblick Sport & Aktiv patří vstupní hala s recepcí, výtah, bar, restaurace, jídelní sál, parkoviště a garáž. Hotelovým hostům je k dispozici wellness (finská sauna, parní lázeň, bio sauna, krytý bazén s protiproudem, infračervená kabinka, vířivka, relaxační místnost) a posilovna. Kosmetické procedury a masáže jsou k dispozici za poplatek. U hotelu je dětské hřiště a herna pro děti. Domácí zvířata jsou vítána. V hotelu je možné si zapůjčit horská a městská kola (bez poplatku), elektrokola za poplatek.


Stravování probíhá formou rozšířené polopenze (snídaně formou bufetu, odpolední svačinka, večeře výběr z 5 chodů, salátov7 bufet a bufet s dezerty). Hotelová kuchyně připravuje na vyžádání bezlepkovou, veganskou a bezlaktozovou stravu.


Ubytováni budete na pokojích s vlastním sociálním zařízením, wi-fi, trezorem, minibarem a TV. Některé pokoje mají balkón. Část pokojů je zařízena v honosném tyrolském stylu často s dřevěným stropem a trámy, jiné jsou spíše moderní a designové.


Pokoje


Dvoulůžkový pokoj Simple (cca 20 m2, min. 2 osoby / max. 3 osoby): sprcha / WC, fén, wi-fi, TV, trezor, minibar (konzumace za poplatek), některé pokoje s balkónem, pokoj do ulice nebo na zadní straně

Dvoulůžkový pokoj Deluxe (cca 35 m2, min. 2 osoby / max. 4 osoby): sprcha nebo vana / WC, fén, wi-fi, TV, trezor, minibar (konzumace za poplatek), balkón

Minimální délka pobytu 2 noci.

Příjezd možný každý den.

Sleva pro pobyty od 4 nocí.

Domácí zvířata jsou vítána (bez poplatku).

V hotelu se domluvíte anglicky, německy a italsky.

Dětská postýlka za poplatek: cca € 25 / den, platí se na místě v hotelu.


CHECK-IN: od 15:00 hod.

CHECK-OUT: do 11:00 hod.

POBYTOVÁ TAXA: cca € 2,50 na osobu (od 14 let) a den, platí se na místě v hotelu

V případě obsazení pokoje 2 plně platícími osobami obdrží děti na přistýlce následující slevu:
  • od 0 - 2 let 100% (ubytování)
  • od 3 - 10 let 50% (ubytování)
  • od 11 - 13 let 20% (ubytování)
  • >14 let 10% (ubytování)

Vesnička Reischach se nachází jen cca 5 km od Brunecku (it. Brunico) - města, ležícím na severu Itálie v autonomním regionu Tridentsko-Horní Adiže (Tridentsko-Jižní Tyrolsko, it. Trentino-Alto Adige, něm. Trentino-Südtirol) v autonomní provincii Bolzano-Jižní Tyrolsko (Bolzano-Alto Adige, Bozen-Südtirol). Bruneck s přibližně 16 700 obyvately je po Bolzanu, Meranu, Brixenu a Laives pátým největší městem Jižního Tyrolska. Bruneck je také centrem údolí Pustertal (Val Pusteria). Bruneck leží na řece Rienz v nadmořské výšce okolo 850 m n. m. Dominantou města je středověký hrad. Byl zde vybudován dávno před vznikem města, někdy v polovině 13. století na popud biskupa z Brixenu. V roce 2011 bylo na hradě otevřeno páté z řady muzeí horolezce Reinholda Messnera. Stálá expozice MMM Ripa ukazuje život lidí v horách po celém světě. Nedaleko hradu je pečlivě upravený hřbitov obětí 1. světové války, původně rakousko-uherských vojáků dolomitské fronty, kteří zemřeli v jedné ze tří tehdejších bruneckých nemocnic.


Okolí je bohaté na cyklostezky, MTB trasy a turistické stezky. V roce 2009 bylo město Bruneck vyhlášeno nejlepším místem pro život v Itálii. Dobrá poloha města, krásná příroda v okolí, vynikající infrastruktura a široký výběr ubytování činí z Brunecku přitažlivou destinací po celý rok.


Z bruneckých zajímavostí nesmíme opomenout ani významného místního rodáka: Michael Pacher, malíř a řezbář, žil a pracoval v Brunecku a dodnes je znám v mnoha evropských zemích. Jeho hlavní činností byla tvorba a výzdoba oltářních obrazů. Narodil se a bydlel ve Stadtgasse 29, ulici, jež kdysi představovala hlavní obchodní tepnu. Nakonec ale z města natrvalo odešel. Kromě jeho rodného domu si jeho památku můžeme připomenout v místním kostele, kde vyřezal dřevěný krucifix, a také ve stálé expozici jeho děl v přízemí Městského muzea.


Ve městě je čilý ruch. Najdete zde spoustu restaurací, barů, kaváren, obchodů a krámků. Bruneck híří pastelovými barvami domovních fasád. Z minulosti se dochovaly čtyřy městské brány. Na západní z nich, zvané Ursulinentor, jsou zřetelné původní malby z 15. století zobrazující biblické motivy. Na Vaši dovolené nesmíte opomenout ochutnat místní speciality a pochoutky, jako např. knedlíky s gulášem (Pressknödel mit Gulasch), těstoviny s jelením ragú (Tagliatelle mit Hirschragout), plněné tašky "Pusterer Tirtlan" nebo sladké koblihy Krapfen. Vynikající jsou místní produkty jako špeck a sýry.


Val Pusteria nabízí skvělou síť cyklostezek s různou obtížností. Najdete zde přes 50 km tratí pro horská kola a turistickou cyklistiku. Nejbližší cyklostezka začíná z Brunecku a táhne se celým Tauferer Ahrntalským údolím až k hranicím s Rakouskem. Různorodý terén je ideální pro milovníky horské cyklistiky. Najdete zde širokou nabídku jednoduchých tratí na loukách a cestách, ve vyšších polohách potom náročné horské cyklostezky. Dovolená v Brunecku nabízí odpočinek i sportovní vyžití.

  1. 4.50/5
    312 Hodnocení

Nové hodnocení

Emailová adresa nebude zveřejněna

Kontaktní údaje

Vaše poptávka / dotaz na nás

Prosím dejte souhlas se zpracováním osobních dat

Přečetl jsem si předpisy o ochraně osobních údajů a souhlasím se zpracováním osobních údajů Nicnezpryc dle článku 13 zákona Nr. DS-GVO 2016/679.

naposledy shlédnuté

2 noci od 4.734


Všechny nabídky