Grün/Maibrunn (St. Englmar)/Predigtstuhl

Nadmořská výška: cca 456 – 1.772 m.n.m.

 

Hory Predigtstuhl a Pröller nabízí ideální podmínky pro všechny milovníky hor.

Pro lyžaře a snowboardisty se nabízí v okolí 12 vleků na 12 sjezdovkách o délce až 2,5 km, z toho 4 vleky s nočním osvětlením, lyžařské školy pro malé i velké.
Lyžařská oblast Predigtstuhl: „Predigtstuhl Arena“ (vlek Doppellift Predigtstuhl I o délce 1100 m: osvětlení, umělé zasněžování, 400 m FUN-park pro lyžaře a snowboardisty), vlek Predigtstuhl II „Herzerllift“ o délce 700 m, vlek Markbuchen I (300 m), vlek Markuchen II (400 m). Info: http://www.skilift-predigtstuhl.de/
Lyžařská oblast Pröller: 6 km sjezdovek z toho 2,7 km s osvětlením a se zasněžovacím systémem: vlek Doppellift Klinglbach (1200 m), vlek Hinterwies (700 m), vlek Nordhang (1 400 m), vlek Hochpröller (450 m), FUN-Park pro freeridery a snowboardisty a v neposlední řadě 200 m dlouhá sáňkovací dráha.
Lyžařská oblast St. Englmar: vlek Kapellenberg (300 m): pro malé i velké s umělým zasněžováním a osvětlením. Info: http://www.skilift-kapellenberg.de/ a sáňkovací vlek Kurpark (150 m): umělé zasněžování a osvětlení.
Lyžařská oblast Grün/ Maibrunn: dvojvlek Grün (830 m): 1,8 km sjezdovek, umělé zasněžování, osvětlení, přírodní U rampa pro snowboardisty (malá) a FUN-park. Info: http://www.skilifte-gruen-maibrunn.de/

Další vzdálenější (58 km), ale zato největší lyžařská oblast Bavorského lesa, je Grosser Arber (Velký Javor) s 15 km sjezdovek, dětským světem ArBär se 4 cvičnými koberci a lyžařským kolotočem, měřeným úsekem, rodinným Cross-Funparkem, osvětlením na 3 sjezdovkách, s 5 gastro zařízeními a bezbariérovým přístupem. O něco blíže (cca 44 km) pak můžeme doporučit ještě skiareál Bodenmais.

Pro běžkaře je oblast St. Englmar hotovým rájem: s 60 km klasických stop (s možností osvětlení), 10 km tratí pro skating a nechybí ani běžkařské školy.

Pro nelyžaře se nabízí možnost zimní turistiky (v okolí St. Englmaru je dostatek upravených turistických tras cca 50 km), zážitkovou turistiku „Stezka v korunách stromů“ Wald – Weg – Gipfel, sáňkování, bruslení, metaná. Za návštěvu stojí také zoologická zahrada v Lohbergu a Straubingu, „skleněná“ vesnička Glasdorf a blízko položená města jako Pasov a Řezno.

 

mapa sjezdovek St. Englmar
ceny skipasu St. Englmar a další informace

 

mapa sjezdovek Arber
ceny skipasu Arber a další informace

mapa sjezdovek Maibrunn / Bad Kleinkirchheim
ceny skipasu Grün / Maibrunn a další informace