Mallnitz

Oblíbené lyžařské středisko Mallnitz se nachází v nadmořské výšce 1 200 m na úpatí hory Ankogel, jednoho z nejvyšších vrcholků Rakouska. Středisko vyzařuje pohodu, pohostinnost a postará se vám o skvělou zimní dovolenou. Na okraji ledovce Mölltal ve výšce 2 800 m se těší na vaši návštěvu prosklená panoramatická restaurace „Eissee“. Tato gigantická konstrukce ze skla a ocele se stala součástí věčného ledu a nabízí skvostný výhled na okolní velikány, od Scharecku přes Sonnblick až k Lienzským Dolomitům! Pochutnat si zde můžete na specialitách z Korutan a mezinárodní kuchyně. K restauraci Vás vyveze „Gletscher Express“ nebo lanovka „Eissee“. Lanovky jsou zde v provozu celoročně.

Městečko Mallnitz s lyžařským areálem Ankogel nabízí široké sjezdovky, noční lyžování stejně jako osvětlenou sáňkařskou dráhu. Dětské školky a cvičné vleky najdete u spodní stanice lanovky Ankogel.

Lyžařská oblast Ankogel (1 267 - 2 636 m.n.m.) nabízí 35 km perfektně upravených sjezdovek a patří k nejoblíbenějším lyžařským střediskům Rakouska. Ankogel je součástí hlavního hřebene Vysokých Taur, což zabezpečuje středisku výborné sněhové podmínky po celý rok.

Na ledovci Mölltal (2 200 m - 3 122 m) si na své přijdou i nároční lyžaři. Máte k dispozici celkem 71 km ledovcových sjezdovek a 9 moderních lanovek, mezi nimiž najdete i podzemní Mölltal Express, který vás během chvilky zaveze na ledovec u Scharecku.

Ani milovníci běžeckého lyžování se zde v Mölltalu rozhodně nebudou nudit. V okolí Mallnitzu si běžek užijete na síti běžkařských tras o délce 25 km, u Flattachu jich najdete 15 km, u Obervellachu dohromady 30 km a na ledovci Mölltal pak 2,5 km.