Bad Gastein

Bad Gastein je velmi oblíbené lázeňské městečko v údolí Gasteinertal (835 - 2.686 m n. m.). Jeho charakteristickou podobu vytvářejí úchvatné historické stavby. Bad Gastein je ideální místo pro dovolenou v každém ročním období. Alpské středisko Bad Gastein v srdci Národního Parku Hohe Tauern (Vysoké Taury) je vyhledávané pro své léčebné klima a zdravý vzduch. Jeho atraktivita pak tkví především v neuvěřitelně pestrém spektru sportovních a rekreačních aktivit, které doplňují nesčetné nabídky v oblasti lázeňství. Určitě si nenechte ujít Alpské lázně v Bad Hofgasteinu (Alpentherme), skalní lázně v Bad Gasteinu (Felsentherme) nebo solární koupele v Dorfgasteinu (Solarbad). Kdo touží po trochu adrenalinu, může vyzkoušet 140 metrů dlouhý, na ocelových lanech zavěšený most u horní stanice lanovky Stubnerkogel.

Gasteinské termální lázně jsou napájeny sedmnácti horkými prameny o teplotě mezi 40-50 stupni Celsia, v nichž se budete moci pohodlně protáhnout po dni plném zážitků a sportovních výkonů. Utužte své zdraví, kondici a osobní pohodu v léčivé vodě!

Gasteinské údolí patří k největším a nejkrásnějším lyžařským regionům v celém Rakousku. Pro údolí jsou charakteristické šarmantní stavby ve stylu Belle Époque, které svědčí o císařských dobách, pěkná střediska s lákavým charakterem, čistý vzduch a termální prameny. Milovníci après ski najdou zábavu v mnoha horských chatkách, na diskotékách a v barech, což umožňuje strávit noc plnou dobré nálady! V dohromady 4 lyžařských areálech (do 2 650 m) najdou jak profesionální, tak i lyžaři začátečníci vždy ten správný svah se spoustou sněhu.

V celém údolí platí slevová karta "Gastein card". S touto kartou lze využít řady možností buď zcela zdarma nebo za výrazně sníženou cenu, a to bez ohledu na délku pobytu! Ať už se rozhodnete navštívit termální lázně, wellness zařízení nebo kasino, budete chtít využívat lanovky, veřejné dopravní prostředky či mnohé nabídky sportovních aktivit, v Gasteinském údolí získáte za své peníze mnohem více.