Hermagor Nassfeld Korutany

Hermagor

Městečko Hermagor s celkem 7.082 obyvateli (údaj z roku 2011) leží na jihu Korutan, asi 40 kilometrů západně od metropole Villachu. Střetávají se zde dvě údolí: Gitschtal a Gailtal. Na severu je ohraničené Gailtálskými a na jihu Karnischenskými Alpami.

Nassfeld Hermagor patří v současné době k jednomu z oblíbených prázdninových středisek. Nassfeld se nachází v nadmořské výšce 1.600 - 2.000 metrů a svou polohou patří k nejslunečnějším oblastem Korutan. Kromě spousty hodin slunečního svitu se můžete těšit na působivé panorama hor a výbornou kuchyni. Nassfeld je pověstný svou výtečnou kuchyní, ve které se mísí chutě 3 zemí (Rakouska, Itálie a Slovinska).

Nejdelší kabinová lanovka Alp - Millennium Express, přepraví návštěvníky střediska Nassfeld během 17 minut z Tröpolachu v Gailském údolí do nadmořské výšky 2 000 m.

Dovolená v prázdninovém středisku Hermagor - Nassfeld ve spolkové zemi Korutany (Rakousko): to jsou jezera, nádherná příroda, hory, cyklotrasy a trasy pro mountain bike a pěší turistiku, ferraty a nordic walking. Dovolená v Nassfeld - Hermagor je vhodná pro rodiny s dětmi i páry. Každý zde najde to své. V okolí se nachází hustá síť dobře značených turistických tras o celkové délce 1 000 km a přes cca 800 km cyklotras. Vodáci mohou sjíždět řeku Gai na kánoji nebo raftu. Z dalších vodních sportů je oblíbené potápění a rybaření. Určitě doporučujeme projížďku výletní loďkou po místních jezerech Pressegersee či Weissensee. V Nassfeldu je 18-ti jamkové golfové hřiště "Nassfeld Golf".

Vaše dovolená Nassfeldu bude perfektní. Užijte si dovolenou s maximálním komfortem a bohatým sportovním vyžitím.