Údolí Pitztal s pohledem na Imst

Jerzens

Jerzens je obec v Rakousku ve spolkové zemi Tyrolsko. Žije zde přibližně 975 obyvatel (údaj z roku 2018). Jedná se o oblíbené alpské středisko v údolí Pitztal s širokou nabídkou volnočasových aktivit. Oblíbeným sportem je rafting a horolezectví nebo paragliding. Vyzkoušet můžete i bungee jumping.

Jerzens je nejvýše položenou oblastí Severního Tyrolska. Rozkládá se po obou stranách řeky Pitz v nadmořské výšce 1107 m. Vrcholy Hochzeiger (2854 m), Wildgrat (2971 m) a Hoher Gemeindekopf (2771 m) leží v chráněné přírodní oblasti Riegetal. Na konci údolí Pitztal, za vrcholem Mittagskogel, se rozprostírá ledovcová oblast. Dovolená v údolí Pitztal nabízí nepřeberné možnosti na výlety po okolí či za kulturou. Z ubytování můžete zvolit apartmány bez stravování nebo hotely se stravováním. Okolí nabízí dobře značené turistické trasy a cyklostezky. Jerzens leží jen cca 10 km od obce Arzl im Pitztal.

Na podzim se zde koná oblíbená slavnost zahánění dobytka z vysokohorských pastvin zpět do jejich stájí v Jerzens. Bezprostředně poté se slaví Kirchtag.