Maďarsko

Maďarsko je charakterizované bohatou variací terénu. Za pár sekund se rovinatá krajina změni na kopce a vrchy, kde příroda vytvořila skály či jeskyně. Není náhodou, že turisté rádi navštěvují místní přírodu s dobře označenými turistickými stezkami. 11 000 km bezpečných turistických tras mezi kopci a jezery čeká na odhodlané pěší turisty. 

Pokud upřednostňujete aktivní odpočinek před leňošením a chcete začít dobrodružství, jste na správném místě! Jízda na koni, na kole, plachtění či výlet lodí, pěší turistika, vodní lyžování, lítání balónem, skok padákem, golf nebo rybolov a spousta dalšího... To všechno si tu můžete vyzkoušet.


Maďarsko zaujímá velmi významnou pozici na evropské mapě lázní, a to především díky četným zdrojům termálních a léčivých vod. Více jak tisíc termálních pramenů maďarských lázní se využívá pro prevenci a léčbu, zlepšení zdravotního stavu, rehabilitaci a wellness. Maďarsko je země lázní a termálních vod. Dnes je na území Maďarska v provozu celkem 385 lázní a termálních koupališť. Aktuálně je evidováno 207 léčivých vod a klasifikaci termální lázně / léčivé lázně vlastní v Maďarsku již 70 míst. Minerálních vod je celkem 224 druhů. Lázně, koupele, bazény, termální koupaliště a prameny s minerální vodou, to je něco, co najdete v Maďarsku takřka na každém kroku. Z nejznámějších lázeňských měst jmenujeme Hévíz, Bükfürdö, Zalakaros, Györ, Tapolca, Harkány a Eger.

Maďarsko je synonymem skvělé dovolené pro všechny věkové kategorie. Užijte si termální lázně, jezera i aquaparky, poznejte krásy historických měst a ochutnejte maďarskou kuchyni i vína, kterými je tato země proslulá.

  •  
Destinace Maďarsko
Plánujete dovolenou v Maďarsku a nevíte, kterou destinaci zvolit? Nabídka možností je opravdu široká. Díky rozsáhlosti této oblasti si můžete vybrat z různých středisek, která...více