Torbole

Torbole sul Garda, nacházející se v severním zálivu Gardského jezera, mezi pohořím Monte Baldo na východě a letoviskem Rival del Garda na severu, je nejvyhledávanější destinací pro windsurfisty. Torbole sul Garda, mezinárodní plachtové a surfové centrum s bezplatnými a dobře vybavenými plážemi, je také výchozím bodem pro horskou cyklistiku a pěší turistiku. Torbole byla dříve menší rybářská vesnička. Marina je nejmalebnější koutek Torbole, se Starým úředním domem a domem "Casa Breust".

Město Torbole fascinovalo spisovatele Goetheho, který popsal jeho vítr jako zázrak přírody a okouzlující podívanou. Nadšené popisy Goetheho přivedly četné mladé malíře a básníky zapojené do Gran Tour, aby navštívili tohle překrásné místo - Torbole sul Garda.

Nejpopulárnější část Torbole zachovává původní aspekt vesnice rybářů a dřevařů. Doporučujeme procházku skrz úzké uličky starého města s malebnými výhledy, kolem malého přístavu se starými budovami ze XV. století a Dům Breust

Díky stálé přítomnosti větru a zákazu motorových člunů a kitesurfu se stalo Torbole mekkou plachtění a surfování a centrem mezinárodního významu, skutečným rájem milovníků vodních sportů... Turistika, horolezectví a horská kola v Torbole jsou širokou škálu možností aktivit. Z Torbole vede také jedna z nejkrásnějších procházek v oblasti údolím Santa Lucia směrem k Nago, až k úpatí zříceniny Penede.