Trento

Trento (Trent / Trient) je hlavní město regionu Trentino. Trento je vysoce rozvinuté město s bohatou historií, která sahá až do dob Římanů.

Město stále vzkvétá a nabízí spoustu historických památek, mezi než patří pevnost Castello del Buonconsiglio ze 13. století. Pevnost byla po mnoho let sídlem městských biskupů. Ve věži pevnosti se nachází gotická freska pravděpodobně od autora jménem Václav z Čech. Na náměstí Piazza del Duomo můžete obdivovat krásné paláce s freskami a kouzelnými podloubími.

Na stejnojmenném náměstí se nachází katedrála San Vigilio, patrona města. Byla postavena v 11. století a uvnitř skrývá hrobku svatého Vigilia. Další důležitou památkou Trenta je kašna Fontana del Nettuno z 18. století. Město Trento je plné obchodů, restaurací, barů a kaváren. Zastavte se v jednom z vinných sklípků a ochutnejte místní víno. V Trentu se koná spousta kulturních akcí a pěstují se místní tradice. Na konci června se konají oslavy Feste Vigilare na oslavu patrona města. Celé historické centrum se přemění do původní středověké podoby. Na ulicích místní obyvatelé v historických kostýmech předvádějí stará řemesla a turisté si je mohou také vyzkoušet nebo ochutnat tradiční tridentská jídla a nápoje. Mezi takové patří skvělý polotvrdý sýr Trento nebo likér z lesních jahod.