Seeboden am Millstättersee

Seeboden je malebná rakouská obec s 6156 obyvateli, ležící u jezera Millstättersee v okrese Spittal an der Drau v Korutanech. Je "bránou" k jezeru Millstätter See, s prostornými parky a nádherou přírodou. Procházka po promenádě přímo u jezera, návrat do středověku na hradě Sommeregg a návštěva japonských zahrad - to je dovolená u jezera Millstättersee. Seeboden zve své návštěvníky do mnoha nádherných parků, jako jsou Rosenpark, Klingerpark, Klauberpark nebo Blumenpark. Jsou nejen místem odpočinku, ale také výchozím bodem pro výlet lodí po jezeře nebo pěší túry.

Těsně pod hradem Sommeregg se rozkládá velmi zvláštní zahrada, kde můžete shlédnout stovky bonsajů. Japonská zahrada "Hana Matsuri" fascinuje svými bonsaji, jedinečnými květy a odráží krásu, jedinečnost a přechodnost přírody. Muzeum bonsajů (Bonsaimuseum) v Seeboden se Zen-Zahradami o rozloze 3.000 m² je jedinečným svého druhu (Rifu-An neboli dech domova) v Evropě.

Navštivte hrad "Burg Sommeregg", bohatý na historii. Díky své slunné poloze zůstal hrad z roku 1080 sídlem Ortenburgů po staletí. Hrad byl v 15. století zničen maďarskými jednotkami a nedávno pečlivě zrekonstruován. Dnešní restaurace na hradě vás zve k rytířskému posezení a občerstvení. Hned vedle můžete navštívit jedno z nejrozsáhlejších muzeí mučení v Evropě. Během každoročního rytířského turnaje v srpnu hosté hradu Sommeregg mají možnost cestovat přímo do středověku.

Legendární a obzvláště pozoruhodné jsou tzv. "hadischen Leit", obři, o nichž se říká, že žili před tisíci lety v horách nad Seebodenem. Některá místa v Seeboden Hausberg Tschiernock nesou jejich jména. Mezi ně patří např. "Hadnbod'n" nebo pohanský hřbitov, na který narazíte při procházce po stezce "Millstätter See Höhensteig".

Velmi oblíbené je rybaření u jezera Millstatt. Sezóna rybolovu je od dubna do října. Každý rok v září se pořádá soutěž v rybaření, na kterou se sjíždí rybáři z celé Evropy. K nejcennějším úlovkům patří štiky a okouni. Muzeum rybaření (Fischereimuseum) v Seeboden nabízí pohledy na život rybářů. Mimochodem, toto muzeum se nachází v nejstarším přežívajícím dřevěném domě Seeboden a vypráví historii rybaření a rozmanitost ryb v korutanských vodách.