Sirmione

Sirmione se nachází na jihu jezera Lago di Garda. Dominantou tohoto kouzelného středověkého města je vodní hrad Rocca Scaligera. Ve městě naleznete nádherné křivolaké uličky, několik historických památek, včetně římské vily, v níž pravděpodobně sídlil římský básník Catullus.

Lázeňské městečko Sirmione se rozkládá na 4 km dlouhém mysu, který vybíhá do jezera Lago di Garda a je právem nazýván perlou jezera.

Do městečka se jde přes původní padací most, který je u hradu Scaligera – Rocca Scaligiera ze 13. století. Je obklopen hradním vodním příkopem. Za hradem je vstup do městečka, které je protkané úzkými uličkami, z nichž každou můžete dojít k pobřeží jezera. Z místního přístavu vyjíždějí lodě do blízkých letovisek i na projížďku kolem poloostrova.

V městečku Sirmione je mnoho malých krámků se suvenýry a s jídlem, butiky, bary a restaurace. Je zde živý turistický ruch. Jsou zde i wellness lázně s termálními prameny, krásné vily a zahrady. Zájemci se mohou zajet podívat do Catullovy jeskyně ("Grotte di Catullo") - zříceniny velké starořímské vily a pozůstatky římských lázní na ploše asi 2 hektary. V současné době je zde archeologické muzeum.

U ostrova pramení asi 18 metrů pod zemí 80°C horký léčivý pramen Boiola.

Je zde možno provozovat různé vodní sporty, golf a pěší turistiku.