Torri del Benaco

Torri del Benaco je oblíbené turistické město ležící na východním pobřeží jezera Lago di Garda, cca 40 km od města Verona (provincie Veneto). Město Torri del Benaco čítá přibližně 3 023 obyvatel a skládá se z několika frakcí, mezi které patří Albisano, Pai, Crero a Ca‘ Tronconi. Malebné město Torri del Benaco nabízí  široké sportovní vyžití od vodních sportů (plachtění, kanoa, vodní lyžování) přes turistiku, MTB, cyklistiku, in-line skating, horolezectví a spoustu dalšího. V neposlední řadě je proslulé i díky pestrému kulturnímu programu v letních měsících. Každé pondělí od 8.00 do 13.00 se zde koná týdenní trh, kde si můžete koupit čerstvé ovoce a zeleninu, sýry, salámy, suvenýry či oblečení.

Historické centrum města je obklopeno středověkými hradbami a věžemi. Staré centrum města tvoří dlouhá dlážděná ulice Corso Dante, kterou protínají kamenné chodníky s obchůdky a restauracemi. Na jednom konci ulice stojí znak města – hrad Scaligerů, podél jehož jedné strany se táhne dlouhý skleník s citrusovníky postavený v roce 1760. Hrad Scaligerů je dnes sídlem Národopisného muzea. Severně od obce stojí městská věž s hodinami (Torre del Comun), která sloužila ve středověku ke svolávání obyvatel města. Pokud se chystáte zajít na pláž, doporučujeme záliv Punta San Vigilio s blankytně modrou vodou, nebo nudistickou pláž, která se nachází poblíž této zátoky.

V obci Pai můžete vidět pozůstatky pevnosti, která byla srovnána se zemí římským císařem Barbarossou. V blízkosti obce Pai můžete navštívit jeskyni „La Tanella“, kde můžete obdivovat krápníky vytvořené v průběhu staletí. Obec Albisano leží nad městem Torri del Benaco a nabízí nádherný výhled na jezero Garda.

Torri del Benaco je známé díky vínu a olivovému oleji, které se zde vyrábí. Zajděte si na ochutnávku těchto specialit do místního muzea výroby olivového oleje a vína.

Torri del Benaco představuje vynikající výchozí bod pro podnikaní výletů do okolních měst jako Verona, Miláno nebo Benátky.