Monte Baldo

Monte Baldo je pohoří na východní straně jezera Lago di Garda, ze kterého se skýtají nádherné výhledy na jezero i okolní alpské velikány jako pohoří Adamello-Presanella a další. Jeho charakteristickým rysem je neuvěřitelné převýšení více než 500 metrů na 1 kilometru.

Monte Baldo se táhne severojižním směrem rovnoběžně s Gardským jezerem. Začíná nad městem Nago / Torri del Benaco a končí u městeček Garda, Caprino Veronese a Costermano.

Nejvyšší horou pohoří Monte Baldo je Cima Valdritta (2 218 m. n. m.) v jeho jižní polovině. K dalším význačným vrcholům patří Punta Telegrafo (2 200 m. n. m.), Cima del Longino (2 180 m. n. m.), Cima delle Pozzette (2 132 m. n. m.) a Monte Altissimo di Nago (2 079 m. n. m.). Pohoří je protkáno hustou sítí turistických a cyklistických tras. Milovníci rychlé jízdy na horském kole si tady skutečně přijdou na své.

Kdo si chce cestu na vrchol ulehčit, může využít výjezd panoramatickou lanovkou z města Malcesine. Její kabina se pomalu otáčí a během jízdy se tak můžete kochat výhledy na všechny strany. Na samém vrcholku můžete zavítat do horské chaty La Capannina a ochutnat místní speciality.