Útesy u Manerba del Garda

La Rocca di Manerba a její útesy se nachází na skalnatém ostrohu s fantastickým výhledem na jezero Garda, velmi snadno dosažitelné autem z centra města Manerba del Garda. Zaparkovat můžete např. u baru v ulici Via Agello. Trasy označené různými barvami vedou po kraji skalního útesu Rocca di Manerba del Garda. Celý okruh trvá pěšky zhruba hodinu. Alternativou je výlet na kole, který je o něco rychlejší.

Začátek stezky se nachází na ulici Via Agello v chráněnné krajinné oblasti Manerba. Všechny cesty vedou do horní části útesu pod skalním výběžkem. Divoká krása oblasti je doprovázena úžasnými výhledy na jezero a pláže s průzračnou blankytně modrou vodou pod skalním útesem. Na začátku je stezka nenáročná. Poté začíná náročnější stoupání, které vás dovede až na samý vrchol, k převisu nad jezerem, které převezme závratné atraktivní kouzlo. Bohužel je zde nedostatek ochranných bariér, což vyžaduje obzvláště velkou pozornost.

Na vrcholu ve velkolepé pozici se nachází pozůstatky hradu známého jako "Rocca", s velkým křížem. Procházka po útesu bude jedinečným a nezapomenutelným zážitkem.