Innsbruck

Hlavní město Tyrolska Innsbruck se nachází v údolí řeky Inn, ve výšce 574 m.n.m., obklopený úchvatným panoramatem Alp, a nabízí jedinečnou kulturní a sportovní dovolenou. Jeho název je složeninou slov Inn (název řeky) a Brücke (most), je tedy odvozen od mostu přes řeku Inn. Innsbruck se proslavil především svojí známou zlatou střechou "Goldenes Dachl" s 2657 pozlacenými taškami v centru starého města, dále nádhernou ulicí Maria-Theresien-Straße s řadou obchodů a nákupních center a císařským zámkem Hofburg. 

Za návštěvu též stojí nové muzeum Tirol Panorama, kde si můžete užít výhledu ze skokanského můstku "Berginselschanze" a nebo si vyjet moderní lanovkou Nordkettenbahn jen za dvacet minut do výšky 2000 m.n.m. Ve vysokoalpinistickém pohoří se můžete projít pěšky, vyšlápnout si na nějaký vrcholek a nebo si vyjedete nahoru na horském či downhillovém kole. Dobře jištěni se také můžete vyšplhat vysoko do hor a užít si tak neuvěřitelného výhledu do údolí na město Innsbruck. Innsbruck hostil v roce 1964 a poté ještě v roce 1976 zimní olympijské hry. 

V létě se zde koná několik kulturních festivalů, jako např. slavnostní hudební týdny "Festwochen der Alten Musik" nebo festival tance "Innsbrucker Tanzsommer". Innsbrucké venkovní koncerty jsou zážitkem pro všechny milovníky dechové hudby.

Navštivte místní alpskou zoologickou zahradu, kde můžete zblízka pozorovat kozorohy, kamzíky, medvědy, vlky a další alpská zvířata. Díky své poloze na úpatí severního pohoří nabízí Alpenzoo Insbruck k vidění mnoho alpských zvířat v jejich přirozeném prostředí. Je domovem více než 100 alpských zvířat a umožňuje na relativně malém prostoru nahlédnout do rozmanitosti horského světa.

Přechod mezi městem a přírodou prý není nikde na světě tak plynulý jako právě tady v Innsbrucku a hory na vás vykukují v podstatě na každém kroku.

Historie Innsbrucku sahá až do dob římské říše, kdy zde stával vojenský tábor, nicméně samotné město bylo založeno ve 12. století. Dnes se zde může návštěvník setkat jak se středověkými uličkami, tak habsburskými paláci i moderní architekturou. Památkou na doby, kdy bylo město sídlem tyrolských Habsburků, jsou renesanční zámek Ambras, „perla Insbrucku“, a císařský palác Hofburg, přestavěný v bohatém rokokovém stylu. Innsbruck je rovněž vstupní branou do známé lyžařské oblasti a také pěší turisté si v okolí města přijdou na své. Pro milovníky adrenalinových sportů se nabízí bobová dráha v Innsbruck-Igls.